Обов'язкове укладення договорів на вивіз побутових відходів

 

На виконання ст. 7, п. 1 ст. 25 Закону України «Про житлово – комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов’язаний укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом . У зв’язку з цим, з 1 січня 2020 року укладання договору на вивіз сміття є обов'язковим для усіх.
Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).
При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те особи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.
Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу:
- на громадян – від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян;
- на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Тобто, відсутність договору на вивезення твердих побутових відходів (далі-ТПВ) у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» і тягне за собою адміністративну відповідальність.
На території Лиманської міської територіальної громади (далі-Лиманська МТГ) послуги з вивезення побутових відходів надає КП «Лиманський Зеленбуд» та ФОП «Зінковський О.В.».
Тарифи на вивезення твердих побутових відходів для споживачів послуг КП «Лиманський Зеленбуд»:
- для населення Лиманської МТГ – 114,04 грн. за 1м3;
- для юридичних осіб Лиманської МТГ – 132,37 грн. за 1м3;
- для бюджетних установ Лиманської МТГ – 108,95 грн. за 1м3.
Громадянам, юридичним особам, підприємцям, які не уклали договір на вивезення побутових відходів, звернутися до КП «Лиманський Зеленбуд» за адресою: м. Лиман, вул. Костянтина Гасієва, буд. 8а, тел: (06261) 6-37-64.
Тарифи на вивезення твердих побутових відходів для споживачів послуг ФОП «Зінковський О.В.»: 
- для населення приватного сектору м. Лиман – 17,39 грн. з однієї людини;
- для бюджетних установ та організацій Лиманської МТГ – 122,27 грн. за 1м3;
- для інших юридичних осіб Лиманської МТГ- 125,80 грн. за 1м3.
Громадянам, юридичним особам, підприємцям, які не уклали договір на вивезення побутових відходів, звернутися до ФОП «Зінковський О.В.» за адресою: м. Лиман, вул. Паркова, б. 5, тел: 050 011 28 43.
За додатковою інформацією звертатися до відділу територіального розвитку виконавчого комітету Лиманської міської ради за номером: (06261) 4-18-58, 4-10-50.
 

Прес Центр
Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner