Місто Лиман, як свідчать документи, засновано у 1667 році на березі однойменного озера. Майже півтора століття, до 1783 року, Лиман стояв на дорозі турок і татар і у ньому постійно точилися бої. Кожного разу наші предки відбудовували з руїн Слободу Лиман, виховували дітей, сіяли хліб і мужньо захищали рідний край від ворогів.
У 1879 році в Лимані було 3 олійниці, 2 кузні, 2 лавки і магазин. Щорічно у селі організовували 2 ярмарки, щонеділі великі базари.
Будівництво залізничної лінії Львів - Лиман у 1910-1913 роках стало історичною віхою у його житті. Саме дякуючи залізниці, забита слобідка за 30 років перетворюється в найкрупнішу залізничну станцію колишнього СРСР і у північні ворота індустріального Донбасу.
У 1923 році створюється Лиманський район, який входить до складу Бахмутського округу. А через роки станцію Лиман перейменовують на Красний Лиман.
30-40 роки ХХ століття – роки інтенсивного розвиту залізничного транспорту.
У листопаді в 1934р. вступила до ладу перша в СРСР і Європі механізована гірка для розформування та утворення потягів.
У 30 –х роках в Лимані зводять до десятка нових шкіл, медучилище, починають діяти залізничний технікум, філіал Харківського залізничного інституту.
В 1929 році почав діяти перший на Донецькій магістралі Палац культури Залізничників, і вже через 2 роки у ньому активно діяли два великі драмгуртки , капела бандуристів, великий танцювальний колектив, а також оркестри: симфонічний, духовий і народних інструментів.
У 1938 році робітниче селище (нині мікрорайон Південний) і власне село Лиман злилися. Новий населений пункт отримав статус міста і назвали його Красним Лиманом.
У 50-х роках звели першу чергу найбільшого у майбутньому в Європі заводу силікатної цегли, а також авторемонтні майстерні, харчосмакову фабрику, завод по виготовленню асфальту, консервний завод, машинолічильну станцію, комбікормовий завод, будівельно-монтажний поїзд № 389.У ті ж роки організували 3 транспортні автоколони, звірогосподарство, автобусну колону та ряд інших організацій.
У 1988 році Указом Президії Верховної Ради УРСР Краснолиманську міську і Краснолиманську району ради об'єднано в одну Краснолиманську міську Раду народних депутатів.
У липні 2015 року за ініціативою депутатів міської ради створено Краснолиманську міську об'єднану територіальну громаду (Краснолиманська міська ОТГ). У лютому 2016 року, згідно Постанови Верховної Ради України від 04.02.2016 м. Красний Лиман перейменовано у місто Лиман. Краснолиманська міська ОТГ перейменовується у Лиманську міську ОТГ.
У жовтні 2015 року відбулися перші вибори депутатів міської ради об'єднаної громади та міського голови. До складу міської ради обрано 34 депутата ( “Опозиційний Блок” – 16 чол., “Наш Край” – 5 чол., Аграрна Партія України — 5чол., «Блок Петра Порошенко “Солідарність”» - 3 чол. ВО “Батьківщина” — 3 чол., “Нова Держава” - 2 чол. ). Міським головою обрано Цимідана П.Ф., 1949 р. н., заслуженого працівника сільського господарства, повного кавалера Знаку Пошани “Шахтарська Слава”, депутата Донецької обласної ради двох скликань.
На сьогодняшній день Лиманська міська ОТГ найбільша об'єднана громада в Україні. До її складу входять 40 населених пунктів, в яких проживає 44206 чол. Площа громади — 1209,75 квадратних кілометрів. На території громади функціюють: 22 школи, 23 дошкільних навчальних заклади, Центр позашкільної роботи, професійно-технічне училище, медичний коледж, філія Українського держаного університету залізничного транспорту, 3 лікарні, 19 фельдшерсько-акушерських пунктів, 11 лікувальних амбулаторій, станція швидкої допомоги, ФСК “Локомотив”, 25 метровий басейн, ДЮСШ, 27 спортивних залів, 32 спортмайданчики, 24 клубних заклади, 23 бібліотеки, школа мистецтв, міський народний краєзнавчий музей. Бюджетоутворюючі підприємства — 15 підприємств залізничного транспорту. Сільське господарство представлено одним акціонерним товариством, 70-ма фермерськими господарствами, 9-ма товариствами з обмеженої відповідальністю і двома приватними підприємствами.
Лиманська земля зростила велику когорту державних, політичних та військових діячів, визначних людей. 15 героїв Радянського Союзу, 9 героїв Соціалістичної праці, 3 повних кавалерів Ордену Слави. А дякуючи нашому зоряному синові – двічі герою Радянського Союзу, льотчику-космонавту Л.Д. Кизиму, про невеличке місто на Донеччині – Лиман , знає весь світ.
Лиманщину по праву називають Оксамитовою перлиною Донбасу, а ще – легенями індустріального краю і не випадково, бо на її території знаходиться 40 тис. га. лісів, частина Національного природного парку «Святі гори», заповідник «Крейдяна флора», багато заказників сотні озер і озерець, річка Сіверський Дінець, близько 200 баз відпочинку і оздоровчих таборів, санаторій-профілакторій “Щуровський”.