Запровадження держпідтримки органічного виробництва є стимулом для інвестицій у галузь

 

15 квітня 2021 року, розпочато триденний V Міжнародний «Конгрес Органічна Україна 2021» за організації ГО «Органічна Україна», який проходить під патронатом Мінекономіки.
Серед учасників заходу – заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, народні депутати, представники Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні, проєкту «Німецько-українська співпраця у галузі органічного сільського господарства», ФАО в Україні, Держпродспоживслужби, облдержадміністрацій, ОТГ, профільних асоціацій та ін.
Як зазначив заступник Міністра Тарас Висоцький: «Уряд вже підтримав напрям державної підтримки органічного виробництва, наступний крок – це прийняття Порядку використання коштів, щоб підтримка запрацювала вже цього року. Наразі ми фіналізуємо бачення цього напряму на рівні публічних дискусій за участю стейкхолдерів галузі. Важливо дати сигнал інвесторам, що підтримка органічної галузі – це середньострокова перспектива, як мінімум до 2025 року, тобто виробники спокійно можуть планувати та інвестувати у розвиток цього бізнесу». 
За словами заступника Міністра, на розвиток органічного виробництва планується виділити 50 млн грн у 2021 році. Після запуску цієї програми на основі аналізу її користування аграріями сума може бути збільшена шляхом перерозподілу з інших програм.
Попередньо фінансова підтримка буде надаватись у розмірі 5 тис. грн на 1 га оброблюваних угідь (не більше 20 га на господарство) та на 1 голову великої рогатої худоби. Також аграріям будуть відшкодовувати до 30% вартості витрат на проведення сертифікації органічного виробництва.

Відділ економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету міської ради
 

Прес Центр
Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner