«СМС-виграш». Як не стати жертвою шахраїв

 

Найефективніший спосіб боротьби з шахраями - профілактика. Тому правоохоронці постійно нагадують громадянам про види афер. До вашої уваги одна з найпоширеніших схем: «Вам призначено виплату 350 тисяч гривень. Ваш код 123» - громадяни масово отримують SMS-повідомлення з текстом про виграш.
Останнім часом широку популярність отримали смс-розсилки з повідомленнями про виграш автомобіля або грошей. Для отримання «виграшу» зловмисники зазвичай просять перевести на електронні рахунки певну суму грошей, мотивуючи це необхідністю сплати різних податків, транспортних витрат і т.д. Після отримання грошових коштів вони перестають виходити на зв'язок або просять перевести додаткові суми на оформлення виграшу.
Захистити себе від подібного роду злочинів дуже просто - рекомендуємо вам проігнорувати повідомлення, що надійшло.
Будь-яке прохання перевести грошові кошти для отримання виграшу повинна насторожити вас. Пам'ятайте, що виграш в лотерею тягне за собою податкові зобов'язання, але порядок сплати податків регламентований чинним законодавством і не здійснюється за допомогою переказу грошових коштів на електронні рахунки громадян.
Будьте пильні і пам'ятайте про те, що для того, щоб що-то виграти, необхідно брати участь в розіграші. Всі згадки про те, що ваш номер є «щасливим» і виявився в списку учасників лотереї, є, як правило, лише хитрощами для залучення вашої уваги.
 
Краматорське районне управління поліції Донецької області  

Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner