Шановні мешканці громади!

 

Сьогодні 27 січня, разом з усією світовою спільнотою, українці вшановують пам’ять жертв Голокосту. 
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, встановлено за ініціативи Організації Об’єднаних Націй у 2005 році. Україна приєдналася до вшанування пам’яті жертв Голокосту у 2012 році. 
Пам'ятну дату запровадила Генеральна асамблея ООН Резолюцією № 60/7 від 1 листопада 2005 року. “Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…" – зазначається в документі. 
27 січня 1945 року війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі. Через Аушвіц, за оцінками науковців, пройшли 1,3 мільйона людей. Понад мільйон із них загинули.
Усього жертвами Голокосту стали 6 мільйонів європейських євреїв. Півтора мільйона з них були з України. Були знищені майже всі єврейські громади, які існували на території нашої країни до Другої світової війни. Більшість українських євреїв – жертв Голокосту була вбита під час масових розстрілів. Саме тому в Україні символом геноциду євреїв стали не газові камери таборів смерті, а Бабин Яр у Києві. У цьому місці лише 29-30 вересня 1941 року нацисти розстріляли понад 33 771 єврея.
Інформаційну довідку підготовлено за матеріалами Українського інституту національної пам’яті. 
Долучайтеся до проєкту «Українці-рятівники. Марафон історій»
Масштабний проєкт «Українці-рятівники. Марафон історій» розпочав Національний музей історії України у Другій світовій війні та Український інститут вивчення Голокосту «Ткума». Його мета – зібрати на одному електронному ресурсі інформацію, фото, документи, відео про людей, які під час Другої світової війни рятували євреїв, ромів та інших жертв нацизму. Проєкт реалізовується у партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/doluchaytesya-do-proyektu-ukrayinci-ryativnyky-marafon-istoriy 

Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner