Реабілітація дітей з інвалідністю

 

З метою забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними заходами Кабінетом Міністрів України 04 грудня 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 994 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309". Ці зміни дають можливість забезпечити за принципом "гроші ходять за людиною" заходами з реабілітації дітей з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями, тобто дозволить охопити більш ширшу аудиторію дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами, які потребують допомоги.
Для забезпечення реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає за місцем проживання до управління соціального захисту населення (далі - управління) заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи із зазначенням інформації про обрану реабілітаційну установу разом з копіями:
- паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
- індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).
Якщо реабілітаційних послуг потребують одночасно двоє і більше дітей з однієї сім’ї, супроводжуючою особою може бути також другий із їх батьків, законних представників, один із близьких родичів(повнолітній брат або сестра, бабуся, дідусь, дядько, тітка) за наявностіписьмового підтвердження про це одного з батьків або законного представника.
Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.
Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. грн., III ступеня - 25 тис.грн.
Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.
Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!!! Усі, кого зацікавила зазначена інформація, мають можливість ознайомитися із Переліком реабілітаційних установ сфери управління Міністерства соціальної політики України та сфери управління органів соціального захисту населення державної та комунальної форми власності, в яких надаються послуги із комплексної реабілітації (абілітації)  на веб-сайті Мінсоцполітики України: www.mps.gov.ua, у розділі «Інвалідність», за посиланням «Реабілітація дітей з інвалідністю».
КРІМ ЦЬОГО!!!  На сьогодні діти з інвалідністю (усіх нозологічних форм захворювання) також можуть бути забезпечені реабілітаційними послугами  відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80, зі змінами. Даний Порядок визначає механізм надання особам з інвалідністю та/або дітям з інвалідністю, та/або дітям віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності), послуг із комплексної реабілітації (абілітації) в реабілітаційних установах комунальної та державної форми власності. Перелік  Державних центрів комплексної реабілітації на веб-сайті Мінсоцполітики України: www.mps.gov.ua, у розділі «Інвалідність», за посиланням «Державні центри комплексної реабілітації».
За більш детальною інформацією звертатися в управління соціального захисту населення Лиманської міської ради за адресою: вул. Лесі Українки, буд. 20А, м. Лиман, каб. №11, тел. /06261/  4-25-93.
 

Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner