До уваги керівників підприємств та бюджетних установ!

 

Роз’яснення Донецької облдержадміністрації щодо ситуації, що виникає на ринку електричної енергії в Україні з 01.01.2021 року для бюджетних установ та інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю понад 50 кВт
Закон України «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон) визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам.
Статтею 63 Закону визначено, що постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії виключно побутовим та малим непобутовим споживачам.
Малий непобутовий споживач – це споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж, з договірною потужністю до 50 кВт.
Відповідно до пункту 13 розділу ХVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, тимчасово, на період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року, універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. У зазначений період на бюджетні установи незалежно від розміру договірної потужності та на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширюються всі права та обов’язки передбачені Законом для малих не побутових споживачів щодо отримання універсальних послуг.
Також, згідно зі статтею 64 Закону, постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» здійснюється, зокрема у разі необрання споживачем електропостачальника після розірвання (припинення) договору з попереднім електропостачальником.
Постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» здійснюється на строк, який не може перевищувати 90 календарних днів.
Тобто, у разі не обрання бюджетними установами та іншими споживачами із договірною потужністю електроспоживання більш 50 кВт нового електропостачальника до 1 січня 2021 року, постачання електричної енергії такому споживачу буде здійснюватися постачальником «останньої надії» - державним підприємством зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго».
Ціна на електричну енергію, за якою здійснюється постачання електричної енергії споживачам постачальником «останньої надії», є вищою за ціни звичайних електропостачальників.
Після завершення граничного строку постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» (90 календарних днів) та у випадку не укладення споживачем договору з іншим постачальником електричної енергії, постачання електричної енергії такому споживачу припиняється.
Зазначена ситуація не стосується побутових споживачів, зокрема індивідуальних побутових споживачів (фізичні особи, які використовують електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включає професійну та/або господарську діяльність) або колективних побутових споживачів (юридичних осіб) створених шляхом об’єднання фізичних осіб – побутових споживачів, які розраховуються за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність).
З метою уникнення понаднормових втрат, пов’язаних із закупівлею електроенергії за цінами постачальника «останньої надії», бюджетні установи та інші споживачі, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю понад 50 кВт (крім побутових споживачів), до 1 січня 2021 року мають укласти договори з будь-яким електропостачальником, який отримав відповідну ліцензію за вільними цінами.
 

Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner