Особливості використання піротехніки у населених пунктах. Роз'яснення від поліції Слов'янська.

Під час новорічних та різдвяних свят травмування піротехникою є досить поширеним явищем. Порушуючи правила безпеки, громадяни наражають небезпеку не тільки себе, а й оточуючих. Крім того, навіть такі "іграшкові" вибухи дуже непросто сприймають ті, хто ще недавно чув над головою справжні...
Із настанням новорічної пори мешканці Слов'янська все частіше звертаються до поліції із скаргами нічне використання піротехніки, яке іноді виявляється дуже "ефектним". Це спричиняє певні незручності місцевим жителям, насамперед тим, хто є активним учасником АТО або вимушеним переселенцем із зони активних бойових дій.
За словами заступника начальника Слов'янського відділу поліції Михайла Чинчевича, нормативним актом, що регулює поводження із побутовою піротехнікою, є стаття 195-6 Кодексу України про Адміністративні правопорушення. Вона передбачає штрафом у розмірі до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, з 2003 року правила обігу піротехніки в Україні затверджені наказом МВС (№1649). Він встановлює вимоги щодо її виробництва, перевезення, зберігання та використання.
Зокрема, він забороняє:
- переносити побутові піротехнічні вироби у кишенях, під одягом, зберігати без пакування, переробляти та розбирати їх;
- використовувати вироби 2 та 3 класу небезпеки особам молодше 18 років;
- використовувати піротехніку, яка створює ефекти на висоті (або шумові ефекти) ближче, ніж 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл та інший громадських споруд, у тому числі й житлових будинків (!);
- кидати піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домів та вчиняти інші дії, при яких можуть постраждати люди або майно.
При порушення встановлених законодавством норм громадянам треба звертатись до найближчого наряду поліції, або повідомити про це на лінію "102". При цьому дуже бажано зафіксувати факт правопорушення за допомогою технічних засобів, дочекатись прибуття правоохоронців та оказати їм сприяння в документуванні. Адже часто буває так, що люди спочатку звертаються за допомогою, а потім відмовляються давати пояснення й роблять вигляд, що їм "нічого не треба".
Однак, попри всі складнощі у документуванні даного виду порушення правопорядку, поліцейські зреагують на будь яку інформацію - кожен їх виїзд має важливе профілактичне значення та справляє саме серйозне враження на любителів "вибухових іграшок". 

Слов'янський відділ поліції
Донецької області

Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner