Відбулись виїзні наради по старостинських округах

 

Під головуванням заступника Лиманського міського голови  Фесенка В.П., за участю начальника відділу агропромислового розвитку Лиманської міської ради Задорожного О.О. та начальника відділу з питань праці виконавчого комітету Лиманської міської ради Безгубова О.В., голів старостинських округів, представників сільгосппідприємств та фермерських господарств, приватних підприємців. На цих нарадах були висвітлені та обговорені питання з додержання вимог законодавства про працю, охорону праці та техніку безпеки на виробництві, оформлення ліцензій на зберігання пального для власного споживання, взаємодії господарств та пасічників. Зокрема, такі наради були проведено 16.01.2020р. в Рідкодубському, а 23.01.2020р. – в Коровоярському старостинських округах
Начальником відділу з питань праці виконавчого комітету Лиманської міської ради Безгубовим О.В. з  учасниками наради обговорено  питання здійснення делегованих повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю, визначених частиною 3 статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та застосування постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» щодо нових порядків здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю.
Особливу увагу учасників звернули на необхідність дотримання законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин, своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та поінформували про відповідальність за порушення трудового законодавства.
Так представникам сільгоспвиробників повідомлено, що за допуск працівників до роботи без оформлення трудових договорів абзацом другим частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України встановлено відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Крім цього, відповідно до статті 172 Кримінального кодексу України, за грубе порушення законодавства про працю передбачено відповідальність у вигляді штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда караються штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.
Начальник відділу агропромислового розвитку міської ради Задорожний О.О. звернув увагу присутніх на внесення змін від 18.12.2019р. до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (№482/95-ВР від 19.12.1995 зі змінами) та спрощення процедури видачі ліцензій на право зберігання пального для потреб власного споживання та рекомендував для їх отримання строком на 5 років звернутись до Центру обслуговування платників податків ДПС м. Лиман.
Також, учасників наради було проінформовано, що на виконання вимог ст.13,15,18 Закону України «Про охорону праці» відділом агропромислового розвитку спільно з навчальним пунктом ТОВ «Торінтерм» (м. Слов’янськ) організовано проведення навчання, перевірку знань та видачу відповідних протоколів та посвідчень з перевірки знань відповідальних осіб сільгосппідприємств, фермерських господарств, підприємств переробної промисловості, установ і організацій міської ради, фізичних осіб-підприємців за основними  напрямками правил охорони праці, яке відбудеться 28 січня о 09.00 год. В приміщенні міської ради (сесійна зала).
Заступником міського голови Фесенко В.П. було наголошено про необхідність тісної взаємодії між господарствами, пасічниками та старостинськими округами щодо недопущення загибелі бджіл при виконанні робіт з обробки посівів с/г культур пестицидами. В спілкуванні з учасниками наради рекомендовано вжити заходів щодо ветеринарної паспортизації пасік та інформування про місце їх розміщення.
Виїзні наради планується провести і в інших старостинських округах.

 

Прес Центр
Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner