Спека та небезпека!

 

На території Лиманської ОТГ з початку весняно-літнього пожежонебезпечного періоду зафіксовано 51 випадок горіння на відкритих територіях. Протягом минулого тижня випадки горіння сухої трави зафіксовано в м. Лиман, смт. Зарічне, смт. Ярова, смт. Ямпіль, смт. Дробишеве, с. Озерне, с. Ставки. Рятувальники Лиманщини звертаються до громадян! Не ризикуйте власним життям – дотримуйтесь правил пожежної безпеки у природних екосистемах! Причинами масштабних пожеж у природних екосистемах найчастіше є наслідки людської легковажності. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду, викидаючи недопалки на узбіччя доріг, залишаючи сміття у лісах або спалюючи його на присадибних ділянках. Такі вчинки є вкрай небезпечними, адже під дією відкритого сонячного проміння навіть залишена скляна пляшка може спричинити займання сухої трави чи лісової підстилки, не кажучи вже про викинутий сірник або недопалок. І цього буде достатньо для того, щоб спровокувати масштабну пожежу! 
Крім того, останнім часом почастішали випадки горіння стурні на сільгоспугіддях.
Служба порятунку нагадує громадянам та аграріям про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення вимог чинного законодавства. 
Так, відповідно до статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 340 гривень і на посадових осіб - від 850 до 1190 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 гривень і на посадових осіб - від 1190 до 1700 гривень.
Відповідно статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються штрафом від 5100 до 8500 гривень або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк, а ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
 

Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner