Розпочато конкурс грантів ПРООН в частині аграрних напрямків, які підтримує ФАО Програма ООН із відновлення та розбудови миру

 

Конкурс грантів на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств Донецької, Луганської областей
Основні вимоги для учасників грантового конкурсу:
1.    Гранти надаються виключно для створення, відновлення та розширення мікро-, малого та середнього бізнесу в межах цільових територій повнолітнім, дієздатним та правоздатним громадянам України, що постійно проживають на цільових територіях. Не можуть одночасно претендувати на отримання гранту особи, які перебувають між собою у родинних зв’язках (наприклад, учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина, або батько й донька/син). У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини.
2.    Грантова підтримка надається для реалізації бізнес-проектів, що спрямовані на відновлення чи розширення бізнесів по окремих напрямах.
ФАО надає додаткову інформаційну та консультаційну підтримку учасникам грантового конкурсу, які реалізуватимуть свої бізнес-проекти по напрямах:
•    Зернові та олійні культури;
•    Молочні продукти та яловичина;
•    Домашня птиця та яйця.
3.    Гранти не надаватимуться на реалізацію бізнес-планів, орієнтованих виключно на: 
•    торгівлю та дистрибуцію, які не пов'язані ні з одним із пріоритетних ланцюгів вартості;
•    передачу виробничого обладнання, профінансованого за грантові кошти, в оренду третім особам одразу після його придбання.
4.    Бізнес-план, поданий на конкурс, повинен передбачати довгострокові перспективи отримання прибутку, містити реалістичні ринкові показники, демонструвати умови для самозайнятості заявниці/заявника та створення додаткових робочих місць, в тому числі для членів її/його сім’ї.
5.    Максимальна сума одного гранту: до 6 500 євро в гривневому еквіваленті. Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію бізнес-плану у розмірі не менше 25% від вартості проекту (у грошовій чи іншій формі, наприклад, безоплатною працею, наданням обладнання, приміщення тощо).
6.    Для отримання гранту претендент, який стане переможцем конкурсу, має вести свою діяльність як фізична особа - підприємець або юридична особа. При поданні бізнес-плану претендент може займатися агровиробництвом як особисте селянське господарство, але після визначення його переможцем конкурсу для отримання гранту зобов’язаний юридично оформити свою підприємницьку діяльність..
7.     Грантові кошти мають бути використані відповідно до бізнес-планів, поданих на конкурс, на наступні напрямки:
•    закупівля обладнання, необхідного для початку виробничої діяльності;
•    закупівля інструментів для початку надання послуг;
•    залучення додаткового персоналу для розширення бізнесу;
•    оренда офісних приміщень, платформ для надання послуг або виробничих майданчиків;
•    первісна закупівля сировини для виробництва продукції / надання послуг;
•    витрати на франчайзинг тощо.
8.    Грантоотримувачі будуть зобов'язані впровадити свої бізнес-плани протягом 60 днів після отримання коштів, вести підприємницьку діяльність відповідно до параметрів бізнес-плану та законодавства України, та подавати звіти згідно умовам грантових угод. Процес впровадження ретельно контролюється Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.
Продовольча та сільськогосподарська організація  ООН (ФАО) надає додаткову інформаційну та консультаційну підтримку виробникам сільськогосподарської продукції, які прийматимуть участь у конкурсі грантів. У лютому-березні 2020 року ФАО планує провести серію інформаційних зустрічей для поширення інформації щодо можливостей та умов участі у грантовому конкурсі серед малих агровиробників Донецької і Луганської областей з метою залучення до участі у конкурсі. ФАО розглядає можливість провести інформаційні  зустрічі з агровиробниками безпосередньо в громадах, в районних центрах, селах за запитами голів ОТГ, сільських, селищних рад, керівників місцевих органів влади та управління, які зацікавлені у розвитку підприємництва на своїх територіях.
Просимо надати запити на інформаційні зустрічі агровиробників з представниками ФАО до 6 березня 2020 року за телефоном 0990907572  або електронною поштою fao-ua@fao.org.
Контактна особа: 050-482-84-82 Бривко Тетяна
 

Прес Центр
Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner