Міжнародний день рідної мови

 

Мова-духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те що живе в наших серцях змалечку виховуючи в собі справжню людину. Кожен із нас повинен в першу чергу створити в  своїй душі світлицю, у якій зберігається найційнійший скарб-МОВА. Недарма говориться, що без усякої іншої  науки ще можно обійтися,  без знання рідної мови обійтися не можна .І це  справді так. Людина ,яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом ії особистості.
Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак ,попри все перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхнії дітей. Ми широ віримо ,що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.
Міжнародний день рідної мови-день підтримки  мовного та культурного різноманіття та багатомовності ,проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня-17 листопада 1999 року у Парижі. Відзначається щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.
В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення  Міжнародного дня рідної мови.

 

 

 

Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner