Загиблі герої АТО

Карпо Сергій Едуардович 

Дата та місце народження: 27 червня 1995 р., м. Красний Лиман, Донецька область.
Дата та місце загибелі: 13 лютого 2015 р., м. Дебальцеве, Донецька область.
Звання: Молодший сержант міліції.
Посада: Міліціонер.
Підрозділ: Батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Артемівськ».
Обставини загибелі: Зник безвісти 13 лютого 2015 р. попавши під обстріл під час виконання бойового завдання по вивозу поранених 40–ї бригади з села Октябрське в районі м. Дебальцеве. Разом з Сергієм загинули молодший сержант міліції Д. Стрєлець та рядовий міліції В. Лаговський. Похований 3 квітня 2015 р. на Краснопільському кладовищі, як тимчасово невстановлений захисник України. Ідентифікований по ДНК та визнаний загиблим слідчими органами, про що складено відповідну постанову. 
Місце поховання: м. Дніпропетровськ, Краснопільське кладовище, участок № 79.
 

Запара Геннадій Віталійович 

Дата та місце народження: 24 жовтня 1972 р., м. Красний Лиман, Донецька область.
Дата та місце загибелі: 19 жовтня 2014 р., с. Сміле, Слов'яносербський район, Луганська область.
Звання: Молодший сержант.
Посада: Водій.
Підрозділ: 24-а окрема механізована бригада.
Обставини загибелі: Загинув 19 жовтня 2014 р. під час виконання бойового завдання в районі с. Сміле, Слов'яносербський район, Луганська область. Ідентифікований серед похованих невідомих героїв на кладовищі м. Старобільськ у квітні 2015 р. Перепохований. Разом з Геннадієм загинули молодший сержант Ю. Бурдяк та солдат Т. Михальський.
Сімейний стан: Залишились батьки, дружина та дві доньки.
Місце поховання: м. Красний Лиман, Донецька область.
Указом Президента України № 838/2014 від 31 жовтня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Бражник Володимир Анатолійович 

Дата та місце народження: 7 липня 1978 р., с. Торське, Краснолиманський район, Донецька область.
Дата та місце загибелі: 29 серпня 2014 р., с. Червоносільське, Амвросіївський район, Донецька область.
Звання: Солдат.
Посада: Стрілець.
Підрозділ: 42-й батальйон територіальної оборони "Рух Опору".
Обставини загибелі: Після звільнення рідного міста від загонів сепаратистів вирішив долучитись до Збройних сил України. Намагався вступити добровольцем через військомат м. Слов`янськ, але з незрозумілих причин отримав відмову (інформація перевіряється). Долучився до розвідувальної роти особливого призначення "Крим", яка мала бути сформована при штабі АТО у м. Краматорськ Тємуром Юлдашевим. 14-го серпня 2014 р. виїхав з дому до м. Краматорська, а вже 16-го серпня 2014 р. з Т. Юлдашевим та ще трьома добровольцями зі складу роти, яка мала бути сформована, прибув на Савур-Могилу. 26-го серпня 2014 р., після завершення оборони Савур-Могили, з групою військовослужбовців Збройних сил України здійснив марш з району Савур-Могили до с. Многопілля, де 28-го серпня 2014 р. долучився до військ генерала Хомчака, які знаходились у т.зв. Іловайському котлі. Загинув 29-го серпня 2014 р. під час виходу т.зв. Зеленим коридором з Іловайського котла по дорозі с. Многопілля - с. Червоносільське. 3-го вересня 2014 р. тіло Володимира разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. 16-го жовтня 2014 р. тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК та, за збігом обставин, 26 травня 2015 р., в один день з Темуром Юлдашевим, похований на Батьківщині.
Місце поховання: м. Красний Лиман, Донецька область.

Указом Президента України № 23/2017 від 3 лютого 2017 року, "за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Проньков Ростислав Русланович

Дата та місце народження: 1 листопада 1994 р., м. Горлівка, Донецька область.
Дата та місце загибелі: 14 червня 2014 р., Луганський аеропорт.
Звання: Солдат.
Підрозділ: 25-а окрема повітряно-десантна бригада.
Обставини загибелі: Загинув 14 червня 2014 р. близько першої години ночі в військово-транспортному літаку Іл-76 який був збитий терористами при заході на посадку в аеропорту Луганська.
Місце поховання:с. Лозове, Лиманський район, Донецька область.
Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).
 

Кудрявцев Олексій Миколайович

Дата та місце народження: 8 квітня 1984 р., с. Урзуф, Першотравневий район, Донецька область.
Дата та місце загибелі: 14 липня 2014 р., м. Горлівка, Донецька область.
Звання: Рядовий міліції.
Посада: Міліціонер.
Підрозділ: Батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Артемівськ».
Обставини загибелі: Взятий в полон бандою Безлера 14 липня 2014 р. в районі м. Горлівка. За попередньою інформацією розстріляний в полоні.
Сімейний стан: Залишились батьки, дружина та син.
Місце поховання: Не похований.
Указом Президента України № 42/2018 від 26 лютого 2018 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкового виконання військового обов'язку", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
(За інформацією електронного ресурсу “Книга пам’яті полеглих за Україну”).

Красногрудь Дмитро Анатолійович

Дата та місце народження: 18 жовтня 1978 р., м. Лиман, Донецька область.
Дата та місце загибелі:13 липня 2020 р., смт Зайцеве, Бахмутський район, Донецька область.
Звання: Лейтенант (посмертно).
Посада: Командир взводу.
Підрозділ: 137-й окремий батальйон морської піхоти (35-а окрема бригада морської піхоти).
Обставини загибелі: Загинув 13 липня 2020 р. під час виконання бойового завдання з обстеження підходів до позицій батальйону у «сірій» зоні поблизу смт Зайцеве внаслідок підриву на міні. Під час пошуково-евакуаційних виходів з розшуку тіла загиблого загинули також сержант-медик Микола Ілін та сержант  Ярослав Журавель.
Сімейний стан: Залишились батьки, дружина та двоє синів.
Місце поховання: м. Лиман, Донецька область.
Указом Президента України № 480/2015 від 20 серпня 2015 року, "за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни».
Указом Президента України № 270/2019 від 17 травня 2019 р., "за значні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, громадянську мужність, самовідданість у відстоюванні конституційних засад демократії, прав і свобод людини, вагомий внесок у культурно-освітній розвиток держави, активну волонтерську діяльність", нагороджений медаллю "За військову службу Україні".
Указом Президента України № 304/2020 від 5 серпня 2020 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)

Сало Валерій Володимирович


Дата та місце народження: 5 грудня 1970 р., с. Шандриголове, Лиманський район, Донецька область.
Дата та місце загибелі: 7 травня 2014 р., с. Греківка, Кремінський район, Луганська область.
Обставини загибелі: 7 травня 2014 року близько 19.00 четверо озброєних чоловіків у камуфляжній формі, прибувши на автомобілі, увірвалися на територію приватного домоволодіння по пров. Совєтський, 11 в с. Шандриголове, здійснили для залякування кілька пострілів з автомата в повітря, після чого посадили В. Сала в його ж автомобіль «Hundai H200» і повезли в напрямку лісосмуги.
Наступного дня, 8 травня, близько 13.00, на відстані 500 м від адміністративного кордону між Луганською і Харківською областями, у лісосмузі с. Петрівське (нині – с. Греківка) Макіївської селищної ради Кремінського району (т.зв. Греківський ліс) на Луганщині, харківські міліціонери виявили спалений автомобіль «Hundai H200», а всередині – обгорілий труп, в якому рідні упізнали викраденого напередодні В. Сала. Було відкрито кримінальну справу, а слідство встановило особи викрадачів – бойовиків із місцевих мешканців тодішнього Краснолиманського району.
Сімейний стан: Залишились мати, дружина та донька.
Місце поховання: с. Шандриголове, Лиманський район, Донецька область.
Волонтер. Фермер (вирощував зернові). Голова Краснолиманського осередку ГО «Просвіта». Входив до складу підпільної групи, збирав і передавав українським військовим у штаб АТО в м. Ізюм розвіддані. Відкрито виступав проти псевдо референдуму 2014 р., допомагав українським військовим на блокпостах продуктами, дровами, паливом для заправки автомобілів тощо.

 

Кравчук Володимир Сергійович 

Дата та місце народження: 23 серпня 1992 р., м. Київ.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Лейтенант. Посада: Командир взводу. Підрозділ: 1-а бригада оперативного призначення, Північне ОТО НГУ.
Обставини загибелі: Загинув 19 червня 2014 у Донецькій області під час звільнення Ямполя — куля снайпера влучила у правоохоронця, коли він пересувався на броньованій бойовій машині, очолюючи підрозділ під час виконання бойового завдання.  За словами його бойових товаришів, він отримав вогнепальне поранення в голову та грудну клітину, несумісні з життям. Володимира не врятувала навіть кевларова каска і бронежилет англійського виробництва.
Сімейний стан: Залишилися батьки, два брати, наречена.
Місце поховання: м. Київ, кладовище "Лісове" (фото пам'ятника).
Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» (посмертно).
Нагороджений медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України» (посмертно).
Нагороджений пам'ятним нагрудним знаком м. Києва «Герой Киянин» (посмертно).
Нагороджений медаллю громади м. Києва «Честь. Слава. Держава» (посмертно).

 

Голополосов Юрій Олексійович 

Дата та місце народження: 16 березня 1972 р., м. П'ятихатки, Дніпропетровська область.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Старший прапорщик.
Посада: Головний сержант-командир бойової машини.
Підрозділ: 25-а окрема повітряно-десантна бригада.
Обставини загибелі: Загинув 19 червня 2014 р. у бою під Красним Лиманом. Разом з Юрієм загинули молодший сержант В. Мосьпан, старший сержант М. Коваль, солдат А. Литвиненко, капітан А. Клочко та прапорщик М. Люшенко.
Сімейний стан: Залишилися дружина та дитина (діти).
Місце поховання: м. Новомосковськ, Дніпропетровська область, Воронівське кладовище.
Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
 

Люшенко Микола Миколайович

Дата та місце народження: 5 лютого 1986 р., с. Луканівка, Кривоозерський район, Миколаївська область.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Прапорщик.
Посада: Головний сержант дивізіону.
Підрозділ: 25-а окрема повітряно-десантна бригада.
Обставини загибелі: Загинув 19 червня 2014 р. в бою під Красним Лиманом. Разом з Миколою загинули молодший сержант В. Мосьпан, старший прапорщик Ю. Голополосов, старший сержант М. Коваль, солдат А. Литвиненко та капітан А. Клочко.
Сімейний стан: Залишились дружина та 3-річний син.
Місце поховання: смт. Криве Озеро, Миколаївська область (фото пам'ятника).
Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Клочко Андрій Вікторович 

Дата та місце народження: 21 червня 1982 р., с. Руська Лозова, Дергачівський район, Харківська область.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Капітан.
Посада: Начальник штабу дивізіону.
Підрозділ: 25-а окрема повітряно-десантна бригада.
Обставини загибелі: Загинув 19 червня 2014 р. у бою під Красним Лиманом. Разом з Андрієм загинули молодший сержант В. Мосьпан, старший прапорщик Ю. Голополосов, старший сержант М. Коваль, солдат А. Литвиненко та прапорщик М. Люшенко.
Сімейний стан: Залишилась дружина.
Місце поховання: с. Руська Лозова, Дергачівський район, Харківська область.
Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).
 

Коваль Максим Олександрович 

Дата та місце народження: 4 серпня 1987 р., м. Учкудук, Узбекистан.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька бласть.
Звання: Старший сержант.
Посада: Головний сержант батареї.
Підрозділ: 25-а окрема повітряно-десантна бригада.
Обставини загибелі: Загинув 19 червня 2014 р. у бою під Красним Лиманом. Разом з Максимом загинули молодший сержант В. Мосьпан, старший прапорщик Ю. Голополосов, солдат А. Литвиненко, капітан А. Клочко та прапорщик М. Люшенко.
Місце поховання: м. Чернігів.
Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
 

Литвиненко Андрій Олександрович 

Дата та місце народження: 14 серпня 1976 р., м. Дніпропетровськ.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Солдат.
Посада: Кочегар.
Підрозділ: 25-а окрема повітряно-десантна бригада.
Обставини загибелі: Загинув 19 червня 2014 р. у бою під Красним Лиманом. Разом з Андрієм загинули молодший сержант В. Мосьпан, старший прапорщик Ю. Голополосов, старший сержант М. Коваль, капітан А. Клочко та прапорщик М. Люшенко.
Сімейний стан: Залишилась дружина.
Місце поховання: м. Новомосковськ, Дніпропетровська область.
Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
 

Мосьпан Віталій Олексійович 

Дата та місце народження: 7 серпня 1976 р., м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Молодший сержант.
Посада: Стрілець-помічник гранатометника.
Підрозділ: 25-а окрема повітряно-десантна бригада.
Обставини загибелі: Загинув 19 червня 2014 р. у бою під Красним Лиманом. Разом з Віталієм загинули старший прапорщик Ю. Голополосов, старший сержант М. Коваль, солдат А. Литвиненко, капітан А. Клочко та прапорщик М. Люшенко.
Сімейний стан: Залишились двоє дітей (молодша донька 2013 року народження).
Місце поховання: м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область, алея слави Соцміського кладовища.
Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно
 

Крементар Олексій Володимирович 

Дата та місце народження: 26 листопада 1983 р., м. Сімферополь, АР Крим.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., м. Красний Лиман, Донецька область.
Звання: Капітан.
Посада: Помічник начальника розвідки штабу.
Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.
Обставини загибелі: Загинув 19 червня 2014 р. у бою під Красним Лиманом.
Сімейний стан: Залишилися дружина та трое малолітніх дітей — двоє синів та донька.
Місце поховання: м. Житомир, Смолянське військове кладовище (фото пам'ятника).
Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).
 

Шевченко Олексій Володимирович 

Дата та місце народження: 12 лютого 1988 р., с. Левків, Житомирський район, Житомирська область.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., м. Красний Лиман, Донецька область.
Звання: Старший солдат.
Посада: Розвідник-кулеметник.
Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.
Обставини загибелі: Загинув 19 червня 2014 р. у бою під Красним Лиманом.
Сімейний стан: Залишились батьки та молодший брат.
Місце поховання: с. Левків, Житомирський район, Житомирська област
Указом Президента України № 651/2014 від 14 серпня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
 

Скульський Олександр Олексійович 

Дата та місце народження: 25 листопада 1974 р., м. Житомир.
Дата та місце загибелі: 2 липня 2014 р., с. Крива Лука, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Підполковник (посмертно).
Посада: Офіцер відділення по роботі з особовим складом.
Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.
Обставини загибелі: Помер 2 липня 2014 р. під час виконання бойового завдання в районі с. Крива Лука, Краснолиманський район, Донецька область від серцевого нападу.
Сімейний стан: Залишились дружина та син.
Місце поховання: м. Житомир, Смолянське військове кладовище (фото пам'ятника).
Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).
 

Ляшенко Ігор Вікторович 

Дата та місце народження: 14 вересня 1977 р., м. Шепетівка, Хмельницька область.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Підполковник.
Посада: Командир батальйону.
Підрозділ: 24-а окрема механізована бригада.
Обставини загибелі: Загинув у бою, що точився під смт Ямпіль та селом Закітне Донецької області, метою якого було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків та звільнення населених пунктів. Разом з Ігором загинули капітан С. Воробець, старший сержант А. Повстюк, старший солдат Ю. Прихід, солдат В. Сивак, солдат В. Семчук та солдат М. Шайнога. 
Сімейний стан: Залишились батьки, дружина та двоє дітей.
Місце поховання: м. Шепетівка, Хмельницька область.
Указом Президента України № 660/2014 від 21 серпня 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, високопрофесійне виконання службового обов'язку", нагороджений орденом Богдана Хмельницького I ступеня (посмертно).

Воробець Степан Степанович 

Дата та місце народження: 4 червня 1987 р., м. Коломия, Івано-Франківська область.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Капітан.
Посада: Командир роти.
Підрозділ: 24-а окрема механізована бригада.
Обставини загибелі: Загинув у бою, що точився під смт Ямпіль та селом Закітне Донецької області, метою якого було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків та звільнення населених пунктів. Разом з Степаном загинули підполковник І. Ляшенко, старший сержант А. Повстюк, старший солдат Ю. Прихід, солдат В. Сивак, солдат В. Семчук та солдат М. Шайнога.
Сімейний стан: Залишились мати, дружина та двоє дітей.
Місце поховання: м. Коломия, Івано-Франківська область.
Указом Президента України № 660/2014 від 21 серпня 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, високопрофесійне виконання службового обов'язку", нагороджений орденом Богдана Хмельницького I ступеня (посмертно).

Повстюк Андрій Олексійович 

Дата та місце народження: 1 грудня 1983 р., м. Славута, Хмельницька область.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Старший сержант.
Посада: Заступник командира взводу.
Підрозділ: 24-а окрема механізована бригада.
Обставини загибелі: Загинув у бою, що точився під смт Ямпіль та селом Закітне Донецької області, метою якого було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків та звільнення населених пунктів. Разом з Андрієм загинули підполковник І. Ляшенко, капітан С. Воробець, старший солдат Ю. Прихід, солдат В. Сивак, солдат В. Семчук та солдат М. Шайнога.
Сімейний стан: Залишились батьки, дружина та донька.
Місце поховання: м. Славута, Хмельницька область.
Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Прихід Юрій Степанович 

Дата та місце народження: 10 квітня 1993 р., с. Семирівка, Яворівський район, Львівська область.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Старший солдат.
Посада: Старший розвідник.
Підрозділ: 24-а окрема механізована бригада.
Обставини загибелі: Загинув у бою, що точився під смт Ямпіль та селом Закітне Донецької області, метою якого було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків та звільнення населених пунктів. Разом з Юрієм загинули підполковник І. Ляшенко, капітан С. Воробець, старший сержант А. Повстюк, солдат В. Сивак, солдат В. Семчук та солдат М. Шайнога.
Сімейний стан: Залишилися батьки та сестра.
Місце поховання: с. Семирівка, Яворівський район, Львівська область.
Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Семчук Віктор Ярославович 

Дата та місце народження: 3 березня 1991 р., с. Залав'є, Теребовлянський район, Тернопільська область.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Солдат.
Посада: Розвідник-снайпер.
Підрозділ: 24-а окрема механізована бригада.
Обставини загибелі: Загинув у бою, що точився під смт Ямпіль та селом Закітне Донецької області, метою якого було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків та звільнення населених пунктів. Разом з Віктором загинули підполковник І. Ляшенко, капітан С. Воробець, старший сержант А. Повстюк, старший солдат Ю. Прихід, солдат В. Сивак та солдат М. Шайнога.
Сімейний стан: Залишились батьки та сестра.
Місце поховання: с. Залав’є, Теребовлянський район, Тернопільська область.
Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Сивак Віктор Олександрович 

Дата та місце народження: 13 серпня 1992 р., м. Сокаль, Львівська область.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Солдат.
Посада: Розвідник.
Підрозділ: 24-а окрема механізована бригада.
Обставини загибелі: Загинув у бою, що точився під смт Ямпіль та селом Закітне Донецької області, метою якого було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків та звільнення населених пунктів. Разом з Віктором загинули підполковник І. Ляшенко, капітан С. Воробець, старший сержант А. Повстюк, старший солдат Ю. Прихід, солдат В. Семчук та солдат М. Шайнога.
Сімейний стан: Залишились батьки.
Місце поховання: м. Сокаль, Львівська область.
Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Шайнога Микола Романович 

Дата та місце народження: 26 вересня 1995 р., с. Дмитрів, Радехівський район, Львівська область.
Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт. Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Солдат.
Посада: Розвідник-кулеметник.
Підрозділ: 24-а окрема механізована бригада.
Обставини загибелі: Загинув у бою, що точився під смт Ямпіль та селом Закітне Донецької області, метою якого було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків та звільнення населених пунктів. Разом з Миколою загинули підполковник І. Ляшенко, капітан С. Воробець, старший сержант А. Повстюк, старший солдат Ю. Прихід, солдат В. Сивак та солдат В. Семчук.
Сімейний стан: 3алишились батьки, брат і дві сестри.
Місце поховання: с. Дмитрів, Радехівський район, Львівська область.
Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Кісельов Ігор Олександрович 

Дата та місце народження: 7 червня 1988 р., м. Одеса.
Дата та місце загибелі: 30 червня 2014 р., с. Крива Лука, Краснолиманський район, Донецька область.
Звання: Майор (посмертно).
Посада: 
Підрозділ: Головне управління розвідки.
Обставини загибелі: При виконанні бойового завдання потрапив у засідку біля с. Крива Лука Донецької області і був смертельно поранений снайпером.
Сімейний стан: Залишилась дружина.
Місце поховання: м. Одеса, 2-ге християнське кладовище.
Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» I ступеня (посмертно).

Власенко Юрій Олександрович 

Дата та місце народження: 3 лютого 1985 р., м. Кіровоград.
Дата та місце загибелі: 3 червня 2014 р., м. Красний Лиман, Донецька область.
Звання: Солдат.
Посада: Телефоніст.
Підрозділ: 79-а окрема аеромобільна бригада.
Обставини загибелі: Загинув, прикриваючи своїх бойових побратимів, під час нападу терористів на колону в ході бойових дій у Красному Лимані.
Місце поховання: м. Кіровоград.
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). 
Рішенням виконкому Кіровоградської ради від 26 серпня 2014 р. нагороджений відзнакою "За заслуги 2 ступеня" (посмертно). 
 

 

Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner