Державний реєстр виборців

Відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців» та рішення Лиманської міської ради від 29.08.2007 р. №5/15-950 на території Лиманської міської ради працює відділ ведення Державного реєстру виборців. Основним завданням відділу є постійне ведення персоніфікованого обліку громадян, які мають виборче право, та складання списків виборців для виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, для всеукраїнських та місцевих референдумів на території Краснолиманської міської ради.

Державний реєстр виборців – це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання та обробки даних, що містять відомості про громадян України, які мають право голосу на виборах різних рівнів. Реєстр ведеться в електронній формі як банк даних з єдиною базою даних, яка містить персональні дані всіх виборців України.

 

ЦВК змінила процедури визначення органом ведення ДРВ виборчої адреси виборця

У зв’язку з набранням чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства”, яким внесено зміни, зокрема, до Закону України “Про Державний реєстр виборців”, ЦВК внесла зміни до деяких своїх постанов.
ЦВК було виключено вимогу щодо документального підтвердження фактичного місця проживання виборця.
Тепер щоб проголосувати на місцевих виборах 2020  не за місцем реєстрації - потрібно звернутися до відділу ведення Державного реєситру виборців та у відповідній заяві необхідно лише вказати адресу житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

До персональних даних, які визначають місце та умови голосування виборця, належать:

- виборча адреса виборця, визначена відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”;
- номер територіального або зазначення закордонного виборчого округу, до якого віднесений виборець;
- номер виборчої дільниці, до якої віднесений виборець;
- відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно (за наявності підстав).


Територіальний виборчий округ та виборча дільниця, утворені на відповідних виборах чи референдумах, до яких відноситься виборець, визначаються органом ведення Реєстру на підставі відомостей про виборчу адресу виборця.
За мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.

 

 

Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner