Поширені запитання щодо створення ОСББ

СТВОРЕННЯ ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ

До складу ініціативної групи має входити щонайменше троє власників квартир чи нежитлових приміщень будинку. При цьому орендарі як квартир, так і нежитлових приміщень членами ініціативної групи бути не можуть.
ВИЗНАЧЕННЯ КОЛА ВЛАСНИКІВ ЖИТЛОВИХ ТА НЕЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ У БУДИНКУ
На цьому етапі ініціативна група має зібрати дані про власників квартир та нежитлових приміщень, скласти списки співвласників багатоквартирних будинків. Важливо також провести інформаційно-роз'яснювальні роботи серед співвласників про те, як і для чого створюється ОСББ.
СКЛИКАННЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ
Скликання проводиться не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Перед тим, як вони відбудуться, ініціативна група має підготувати проект протоколу установчих зборів, список співвласників. Крім того, мають бути складені пропозиції щодо складу правління ОСББ та ревізійної комісії, проект статуту ОСББ, визначений час та місце проведення установчих зборів.
ПРОВЕДЕННЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ
Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх співвласників або їх представників.
Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш як 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, кожний співвласник на установчих зборах має один голос незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.
Якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів "за" або "проти" проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо протягом зазначеного строку необхідну кількість голосів "за" не набрано, рішення вважається неприйнятим.
Письмове опитування під час установчих зборів об’єднання проводиться в порядку, передбаченому Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".
Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані співвласниками під час проведення установчих зборів, і голоси, подані під час письмового опитування. Рішення оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування ("за" чи "проти").
Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут.
Державна реєстрація об'єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.
ПІДГОТОВКА УСТАНОВЧИХ ДОКУМЕНТІВ ДО РЕЄСТРАЦІЇ
Ухваливши рішення про створення ОСББ, необхідно визначитися, кому доручити вчиняти дії з подальшої державної реєстрації ОСББ. Це може бути хтось із числа ініціативної групи, головуючий на зборах, майбутній голова правління тощо.
РЕЄСТРАЦІЯ ОСББ
Державна реєстрація об'єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб та відповідно до Порядку державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1521 від 11.10.2002.
Об'єднання (асоціація) вважається утвореним з дня його державної реєстрації.
Державна реєстрація змін до статуту об'єднання проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.
Установчі документи об’єднання підписує голова установчих зборів або інша уповноважена зборами особа.
У разі створення об’єднання власниками квартир та/або нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках голосування співвласників щодо створення такого об’єднання проводиться у порядку, передбаченому цією статтею, за кожним багатоквартирним будинком окремо. Результати голосування визначаються окремо для кожного багатоквартирного будинку.
Для державної реєстрації ОСББ та включення до ЄДРПОУ особою, уповноваженою установчими зборами (як правило, це керівник об'єднання, його заступник або особа, уповноважена рішенням установчих зборів здійснювати пов'язані з реєстрацією дії) необхідно звернутися за інформацією до відділу з питань державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців
ОСТАННІЙ КРОК: виготовлення печаток та штампів, відкриття рахунку в банку.
За додатковою інформацією з питань створення та діяльності ОСББ Ви можете звернутися до відділу житлово-комунального господарства Лиманської міської ради за адресою: вул. Незалежності, 46, каб. 302, тел. 4-13-68, 4-18-57

Реєстр сворених ОСББ на території Лиманської ОТГ на 01.12.2020 р.

 

Щодо застосування ОСББ/ЖБК внесків на управління багатоквартирним будинком з 01.01.2019

 

Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) - детальніше на сайтi Мiнрегiону Украiни  за посиланням: http://www.minregion.gov.ua  (рубрика "Напрямки  дiяльностi" - "Житлово-комунальне  господарство" - "Житлова політика" - "Дiяльнiсть ОСББ")

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України інформує щодо змін у чинному законодавстві з питань надання пільг і житлових субсидій

Щодо змін у чинному законодавстві з питань надання пільг і житлових субсидій!

Вже більше 900 млн грн залучено українськими родинами за програмою «теплих кредитів» у цьому році

Щорічний Форум SMART BUILDING

Програма “Енергодім” Фонду енергоефективності

Державна підтримка енергозбереження - програма "теплих кредитів"

Презентація ОСББ - створення, завдання, предмет діяльності!

Повідомлення про проведення установчих зборів зі створення об‘єднання співвласників багатоквартирного будинку (зразок)

Протокол Установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку (зразок)

Сатут об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (зразок)

Підписка на розсилку
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner